Hakkımızda

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu RadyoVesaire, 2009 yılında temelleri atılmış ve 11 Mart 2010’dan beri yayın yapan bir öğrenci internet radyosudur. Yayınını www.radyovesaire.com sayfasından gerçekleştiren RadyoVesaire’nin çoğunluğunu öğrenci ve akademisyenlerin oluşturduğu bir dinleyici kitlesi vardır. Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine de MED 228 kodlu “Web Radio” dersi ile akademik bir tabanla pratik alan imkânı sunmakta, böylece öğrencilerin teoriyi pratiğe geçirme aşamasında önemli bir rol oynamaktadır.

Programcı olmak isteyen öğrenciler hem MED 228 kodlu dersi alarak hem de RadyoVesaire kulübüne üye olarak RadyoVesaire ailesine katılabilirler. RadyoVesaire’nin en güçlü özelliği, insana ve sosyal bilimlere olan hassasiyeti ve bu hassasiyetle yola çıkan “özgün” programları ve programcılarıdır. Programcı olmak isteyen öğrenciler, program içeriklerini ve formatlarını anlattıkları bir form doldurarak başvuru yapabilirler.

“Radyo Sohbetleri” projesi ile, her ay Türkiye’de başarı kazanmış radyocular santralIstanbul kampüsümüze gelir ve bir buçuk saatlik bir söyleşi yaparlar. Dönemin kulüp yönetim kurulu tarafından organize edilmiş “Radyo Sohbetleri” kapsamında aynı zamanda seminer öncesi özel bir yayın gerçekleştirilir.

RadyoVesaire, santralistanbul E4 Binası 101-B no’lu stüdyoda faaliyet göstermektedir. RadyoVesaire bünyesinde bir de “RadyoVesaire Haber” bulunur. Öğrenci muhabirler tarafından hazırlanan haberler her hafta Cuma günü sunulmaktadır.